Jdi na obsah Jdi na menu

O nás

Plavecký oddíl ve Frenštátě pod Radhoštěm vznikl v roce 1985 pod záštitou Tělovýchovné jednoty Frenštát p.R. a za celou dobu jeho existence se věnujeme výuce plavání, přípravě dětí a mládeže na závodní plavání a závodnímu sportovnímu plavání.

V současné době nabízíme přípravné programy plavání pro neplavce i mírně pokročilé děti od 4-10 let, program přípravky na závodní plavání pro děti od 8-10 let a samozřejmě programy sportovního plavání na výkonnostní úrovni pro žactvo a dorost.  Závodní plavci se pravidelně účastní krajských i mistrovských soutěží, i jiných plaveckých závodů v rámci ČR, Slovenska, Polska. Vyrostlo zde několik plavců, kteří dosáhli na medailová umístění na Mistrovství České republiky.

Z krajských přeborů frenštátští plavci pravidelně vybojují kolem 50 medailí. Na nejvyšší soutěže - Mistrovství ČR a Pohár ČR se pravidelně kvalifikuje deset a více plavců. Naši plavci se na základě výběru nejlepších plavců v Moravskoslezském kraji pravidelně účastní Letních olympiád mládeže.

Náš oddíl registruje okolo 90 členů, z toho 25 závodních plavců nebo dětí v závodní přípravce ve věku 8 -  18 let, o které se systematicky stará tým 4 trenérů. Dalších cca 60 dětí ve věku 4-8 let 1 x týdně navštěvuje plavecké přípravky, kde se jim věnuje 7 instruktorek plavání.

Tréninky závodních plavců probíhají až 9 x týdně (dvoufázově), dle věku a výkonnosti jsou stanoveny tréninkové jednotky ve vodě i na suchu. Výuka plavání i většina tréninků probíhá na krytém bazénu ve Frenštátě pod Radhoštěm, využíváme také městskou tělocvičnu, posilovnu, atletický ovál a přírodu na výšlapy, výklusy, vyjížďky na kole.