Jdi na obsah Jdi na menu

O nás

Plavecký oddíl ve Frenštátě pod Radhoštěm vznikl v roce 1985 pod záštitou Tělovýchovné jednoty Frenštát p.R. a za celou dobu jeho existence se věnujeme výuce plavání, přípravě dětí a mládeže na závodní plavání a samozřejmě závodnímu sportovnímu plavání vůbec.

V současné době nabízíme kurzy plavání pro neplavce i mírně pokročilé děti od 4-8 let, program přípravky na závodní plavání pro děti od 7-10 let a samozřejmě programy sportovního plavání zejména na výkonnostní úrovni.  Závodní plavci se pravidelně účastní krajských i mistrovských soutěží, i jiných plaveckých závodů v rámci ČR, Slovenska, Polska. Vyrostlo zde několik plavců, kteří dosáhli na medailová umístění na Mistrovství České republiky.

Z krajských přeborů frenštátští plavci pravidelně vybojují kolem 50 medailí. Na nejvyšší soutěže - Mistrovství ČR a Pohár ČR se pravidelně kvalifikuje deset a více plavců. Naši plavci se na základě výběru nejlepších plavců v Moravskoslezském kraji pravidelně účastní Letních olympiád mládeže.

V současné době naši nejúspěšnější plavkyní je Johana Mlčáková (2006), která z Mistrovství České republiky žactva v letní sezóně 2018 přivezla 2 x stříbro (100 znak 200 znak) a v zimě post stříbrné královny obhájila! Letos Johana přivezla zlatou olympijskou medaili v disciplíně 100 znak z Olympiády dětí a mládeže v Liberci a také 3. místo v téže disciplíně z Mistrovství České republiky. V zimní sezóně se Johana zúčastnila Queensland State Championships v australském Brisbane a v silné konkurenci plavců z Číny, Japonska, Koreje, Nového Zélandu celkem 2 x se probojovala do finále, kde na své oblíbené disciplíny 100 a 200 znak, vylepšila své osobní rekordy 1:08,29 a 2:32,77 a skončila na 6. a 9. místě v kategorii 13letých. 

Náš oddíl registruje více jak 100 členů, 32 závodních plavců nebo dětí v závodní přípravce ve věku 8 -16 let, o které se systematicky stará tým 4 trenérů. Dalších cca 60-70 dětí ve věku 4-8 let 1 x týdně navštěvuje plavecké přípravky, kde se jim věnuje 7 cvičitelek plavání.

Tréninky závodních plavců probíhají až 10 x týdně (dvoufázově), dle věku a výkonnosti jsou stanoveny tréninkové jednotky ve vodě i na suchu. Výuka plavání i většina tréninků probíhá na krytém bazénu ve Frenštátě pod Radhoštěm, využíváme také městskou tělocvičnu, atletický ovál a přírodu na výšlapy, výklusy, vyjížďky na kole. Ti nejlepší se individuálně připravují i v posilovně.