Jdi na obsah Jdi na menu

O nás

Plavecký oddíl TJ Frenštát vznikl v roce 1986 pod záštitou Tělovýchovné jednoty Frenštát a po celou dobu existence vyvíjí činnost v oblastech výuky plavání, přípravě dětí na sportovní plavání a plaveckém sportu na výkonnostní úrovni.  V oddíle se naučily plavat stovky dětí a vyrostlo zde také několik medailistů Mistrovství České republiky.

 

V současné době nabízíme následující programy pro děti a mládež:

  • Základní nebo zdokonalovací plavání pro nejmenší děti ve věku 4-8 let
  • Sportovní plavání pro děti ve věku 8-10 let
  • Sportovní plavání na výkonnostní úrovni pro děti a mládež ve věku 10-19 let

 

 

 

Sportovní plavání 

Frenštátští závodní plavci se pravidelně účastní krajských a mistrovských soutěží, a dalších plaveckých závodů v rámci České republiky, Slovenska nebo Polska. Na nejvyšší plavecké soutěže - Mistrovství České republiky nebo Pohár České republiky se pravidelně kvalifikuje deset a více plavců. Naši plavci se také na základě výběru nejlepších plavců Moravskoslezského kraje pravidelně účastní Olympiády dětí a mládeže.  

V letní sezóně 2022 jsme z krajského přeboru přivezli 40 individuálních medailí a 2 medaile ze štafet. Na medailová umístění na Mistrovství České republiky letos dosáhla 13letá Tereza Baláčová, která aktuálně drží titul Mistryně České republiky v disciplíně 200 polohový závod, dvě stříbrné medaile vybojovala v disciplínách 200 znak a 200 volný způsob a bronzovou medaili v disciplíně 400 volný způsob.  Na Letní Olympiádu dětí a mládeže se do výběru nejlepších plavců Moravskoslezského kraje nominovala čtveřice frenštátských plavců Kryštof Vaněk, Natálie Krupová, Tereza Baláčová a Emílie Šablaturová. Pro Moravskoslezský kraj se podařilo vybojovat stříbrnou medaili na 200 polohový závod, a dvě bronzové medaile na 200 znak a 400 volný způsob zásluhou Terezy Baláčové.